תאריך עברי

יום שני, 9 בנובמבר 2009

אפליקציות יהודיות לאייפון iphone

מתוך "חורים ברשת" מאמר מאת: Whatsapp 


בארון הספרים של האייפון היהודי תוכלו למצוא, איך לא, את התורה כולה, את כל פרקי תהילים, חומש רש"י וכמובן את סידור התפילות המלא. כל אלה אגב, מופצים בחינם. בגזרת החגים היהודיים  אפשר למצוא מגילת אסתר אייפונית שכוללת גם רעשן וכלים מרעישים נוספים,  ועוד אפליקציה שסופרת לנו את העומר. יש גם שופר וקופת צדקה.
יוצאת דופן בהקשר הזה היא ParveOmeter שמה שיש בה זה גימיק נחמד ועיצוב לא רע, שפותרת את בעיית חישוב הזמנים לשומרי הכשרות. האפליקציה מאפשרת לסמן איזה מאכל אכלנו – בשרי או חלבי, לקבוע כמה זמן אתם שומרים בין חלב לבשר (0-60 דקות). לאחר שהגדרנו ובחרנו, מתחיל לרוץ על המסך שעון לאחור שמודד כמה זמן נשאר עד שאפשר יהיה לקנח את החמין עם איזה הפוך קטן.
אבל האפליקציה היהודית השימושית באמת היא, אולי ה- Shabat Clock. שעון השבת הזה יעיר אתכם בדיוק בשעה שתרצו כדי שלא תפספסו אף תפילה. מכוונים ביום שישי את השעות שבהם רוצים להתעורר – עד שמונה השכמות. וכאן מגיעים החידושים: אפשר לבחור מגוון צלילים להשכמות, שמתחילות ומפסיקות בעצמן. אפשר לבחור בהשכמה קולית שתקריא לכם את השעה שבה החלטתם לקום ואם הבטחתם לחבר להעיר אותו – הנה הפתרון – אפשר לכוון את האייפון שיצלצל אליו בשעה בה הוא אמור לקום.

ועוד אפליקציות:
חמישה יישומי אייפון לשומרי מצוות


לקחת את התנ"ך, התהילים, התיקון הכללי וברכת המזון לכל מקום, להתעדכן במועדי כניסת השבת בקלות, לדעת באיזה כיוון ירושלים ולאתר מסעדות כשרות בכל מקום. חמש אפליקציות אייפון למהדריןכיפה אייפון אייפוניסט

כל המדריכים, החדשות, האפליקציות והטיפים - ערוץ אייפוניסט ב"טכנולוגי": iphonist.calcalist.co.il - יש גם פייסבוק וטוויטר

1. כל התהילים בכיס

היישום iPray Tehilim הפופולרי הוא דרך שימושית וחינמית לקרוא בתהילים מכל מקום, תוך שימוש באייפון שלכם. לאחר ההורדה תוכלו לגשת בקלות, ללא צורך בחיבור לרשת, לכל פרקי הסידור לפי החלוקה הנוחה לכם (חודשי, שבועי או רגיל) לפי האלף בית. כמו כן קיים באפליקציה גם התיקון הכללי ותפילת הדרך, למעוניינים. חבל רק שהאותיות קטנות יחסית, וניתנות להגדלה רק על ידי "צביטה", בדומה לתמונה. מצד שני, מי שרגיל להשתמש בספר תהילים רגיל ומיניאטורי בוודאי לא יחוש בהבדל.

מחיר: חינם

2. לדעת את מועדי כניסת ויציאת השבת בכל זמן

האפליקציה Shabbat Shalom מיועדת לכל שומרי השבת שמעוניינים לחסוך לעצמם את הטרחה שבמציאת העיתון של יום שישי. מיד עם פתיחתה היא מציגה את זמני הדלקת הנרות של השבת הקרובה והשבת הבאה, שם הפרשה הנוכחית וזמני ההבדלה. הזמנים משתנים בהתאם למיקום שאותו אתם מגדירים, וניתן ליצור כמות כרטיסיות בלתי מוגבלת של ערים שונות בישראל ובחו"ל. כך, גם כשאתם בטיול בחופשה תוכלו לדעת בדיוק את המועדים הרלוונטיים, ולשמור מסורת בלי לחשוש.

מחיר: חינם

3. לקרוא, לשים סימניה ולחפש בתנ"ך

Tanach for All מאפשר לנווט בין הפרקים והפרשות בתנ"ך באופן קל ואינטואיטיבי. האותיות גדולות וניתן לקרוא אותן עם ניקוד רגיל או עם טעמי המקרא. כמו כן קיימת גם האפשרות ליצור סימניות במקומות לפי בחירתכם, כדי לחזור ולקרוא מהיכן שהפסקתם. לבסוף, אפשר גם לבצע חיפוש בתנ"ך עצמו.

היישום פועל גם ללא חיבור לרשת.
מחיר: 2.99

4. למצוא את ירושלים בכל מקום

Where's Jerusalem הוא יישום קטן ושימושי, המאפשר לכל אדם המעוניין להתפלל לכיוון ירושלים להיות מדויק ככל האפשר. זאת, על ידי שימוש ב-GPS ובמצפן של האייפון. חסל סדר ניחושים. מי אמר שטכנולוגיה ויהדות לא הולכים יחד.

היישום עובד רק במכשירי אייפון 3Gs, הכוללים מצפן.

מחיר: 0.99 דולר5. לאתר מסעדות כשרות בכל מקום

Kosher היא אפליקציה לשומרי כשרות הנוהגים לאכול בחוץ. ניתן לאתר באמצעותה מסעדות כשרות בהתבסס על המיקום הנוכחי (תוך שימוש ב-GPS של האייפון) או על ידי הקלדה ידנית. על כל מסעדה קיים מידע על סוג הכשרות ואפשרות לסנן לפי מחיר. היישום מכיל למעלה מאלפיים מסעדות בישראל וברחבי העולם ומאפשר לכל אחד להוסיף מסעדה, או לערוך פרטים של מסעדה קיימת. זאת, על מנת להגדיל את המאגר ולהפוך אותו לאמין ככל הניתן.

בנוסף, קיים ביישום מאגר ברכותמרשים בנוסח אשכנז, ספרד, יהדות המזרח וחב"ד - אך לא בעברית, למרבה הצער.

מחיר: 4.99 דולר
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה